„Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik használatát bármikor letilthatja! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.”

Tilos az avarégetés

Készült: 2021. április 07. szerda, 10:46

Tilos az avar és kerti hulladék égetése

A levegő védelméről szóló 306/2010. (XII. 23.) Kormányrendelet 27. §. (3) bekezdése értelmében az ország egész területén tilos a lábon álló növényzet, tarló és növénytermesztéssel összefüggésben keletkezett hulladék nyílt téri égetése!

Ez a rendelkezés Csákvár város egész közigazgatási területére is érvényes, ezért kérjük városunk lakóit, városunkban ingatlannal, zártkerti tulajdonnal rendelkező tulajdonosokat, hogy az ingatlanukon keletkező avart és kerti hulladékot ne gyújtsák meg, még ha az száraz és szinte füst nélkül elég akkor sem, ez az elmúlt év februárja óta már településünkön sem megengedett.

A növényi hulladékot a szemétszállítást végző szolgáltató, a Depónia Kft havi rendszerességgel, a hulladéknaptárban megjelölt időpontokban elszállítja, vagy lehet élni a komposztálás, nagyobb mennyiségű, lemetszett ágak, kivágott fák esetében az ágaprítás lehetőségével is.

A közösségi együttélés alapvető szabályairól és ezek elmulasztásának jogkövetkezményeiről szóló 13/2018. (XI. 05.) önkormányzati rendelet 8. § (1) d) pontja alapján 200.000,- Ft-ig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki udvarán vagy kertjében avart vagy kerti hulladékot éget.

Az egészséges természeti környezet hosszú távú fenntartása mindannyiunk érdeke, ezért kerti hulladék nyílt téri égetésével ne károsítsuk környezetünket!

 

Kiss Jolán

címzetes főjegyző

honlap készítés webáruház készítés